KALAN SÜRE :

BOZKIRDA BİLİM VAR

 

30 Eylül - 1 Ekim - 2 Ekim 2021 tarihinde Yozgat Cumhuriyet Meydanında yapılacak olan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde hazırlanan projede; Bozok Üniversitesi, Yozgat Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Çevre Müdürlüğü, İl Orman İşletme Müdürlüğü, İl Özel İdare Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile iş birliği yapılmıştır.

Projede; doğa bilimleri, mühendislik ve teknoloji alanları, sosyal ve beşeri bilimler, tarımsal bilimler çağrı alanları başlığı altında; kimya, fizik, biyoloji, görsel sanatlar, geri dönüşüm, dil becerileri, jeoloji, ekoloji, matematik, havacılık ve uzay, el sanatları ve tasarım, astronomi gözlemleri, bilişim teknolojileri uygulamaları, STEM, rehberlik, sosyal beceri, akıl oyunları, bilimin doğası, farkındalık çalışmaları, bilimsel gösteriler, eğlenceli bilim temelli oyunlar, arkeoloji ve söyleşi gibi çok geniş bir yelpazeyi kapsayan etkinliklere yer verilecektir.

 

      Projenin amaçları;

•          Halkın bilimsel düşünceyle tanışmasına, bilim sevgisi ve bilimin eğlenceli olduğuna dair farkındalık kazanmasına katkı sağlamak.

•          Hedef kitlenin kişisel, sosyal gelişimine ek olarak 21. Yüzyılın yaratıcılık, eleştirel düşünme, problem çözme, bilim okuryazarlığı, üretkenlik, inovasyon ve sorumluluk gibi becerilerini geliştirmek.

•          Katılımcıların farklı atölye etkinliklerine katılarak disiplinler arası ilişki kurmalarını sağlamak.

•          Katılan öğrencilerde kariyer bilinci oluşturmak.

•          Bilimsel girişimciliği desteklemek için motive etmek.

    


Ekibimiz

Ne Dediler?